ODI grips ROGUE ATV grips 120 mm BLK LOCK-ON

Kód: J31RGB-S
650 Kč
NA DOTAZ

Detailní informace

Detailní popis produktuODI GRIPS ROGUE ATV grips 120 mm BLK LOCK-ON

Nejoblíbenější čtyřkolkové rukojeti. 
Středně vysoký profil zlepšující tlumení rázů se 100% jistotou úchopu. 
Patentovaný systém uchycení Lock-On.
 


- vzorek s vyvýšenými ploškami pro výborné tlumení rázů
- hluboké drážky pro účinné odvádění vody, prachu a bláta
- pevný úchop, vysoký komfort, přesnost a jistota ovládání
- zmenšení únavy a tvorby puchýřů
- speciální 3/4 lem neomezující přístup k páčce plynu  
- patentovaný systém uchycení Lock-On umožňující výměnu rukojetí během vteřin 
- 100% jistota proti protáčení rukojeti 
- včetně koncovek Snap Cap™

Materiál: speciální pryžová směs ODI 
Výrobce: ODI USA 

JAK VYBRAT SPRÁVNÉ RUKOJETI

Ačkoli to na první pohled nevypadá, rukojeti jsou velmi důležitým ovládacím prvkem, který podstatně ovlivňuje vaší celkovou výkonnost, míru ovládání stroje, tvorbu puchýřů a únavu rukou při jízdě. Při výběru rukojetí potřebujete především znát průměr vašich řidítek (většinou 22 mm), zároveň byste měli mít i představu, jak silné rukojeti chcete nebo potřebujte. Rukojeti s nevhodným, příliš malým nebo příliš velkým průměrem vás za jízdy rychleji unaví, rukojeti s malým průměrem padnou lépe do ruky, ale méně tlumí vibrace než rukojeti silnější. Ty jsou pohodlnější například na výlety, ale velký průměr může být zase obtížnější dobře uchopit.


Také vzorek rukojetí (ve spojení s průměrem rukojetí a používanými rukavicemi) výrazně ovlivňuje tvorbu puchýřů. Při výběru vzorku záleží na vašich preferencích, na anatomii, tvaru a velikosti vaší dlaně, na individuálním sklonu k tvorbě puchýřů, na materiálu rukojetí, používaných rukavicích i na tom, jakou silou jste za jízdy zvyklí držet řídítka. Vlastní výběr vhodného vzorku rukojeti je proto vysoce osobní záležitostí, kde každému vyhovuje něco jiného. Základní vodítka pro výběr rukojetí najdete v popisu jednotlivých rukojetí v našem e-shopu. 

Tvorbu puchýřů na rukou a palcích omezují také neoprénové nákružky na rukojeti - Grip Donuts.
 
 

JAK NASADIT NOVÉ RUKOJETI

Sundání starých rukojetí
Před nasazením nových rukojetí je třeba nejprve sundat rukojeti staré. Nejlépe to jde stlačeným vzduchem - tryska pistole se zastrčí pod rukojeť, rukou se dotěsní a rukojeť se pistolí nafoukne. Pokud nemáte stlačený vzduch k dispozici, lze staré rukojeti sundat například jarovou vodou, kterou injekční stříkačkou vstříknete pod rukojeť a pak jí kroutivými pohyby stáhnete z řidítka. Pokud rukojeť stále drží, nezbude než jí ostrým nožem rozříznout a sundat.

Nasazení nových rukojetí – systém ODI LOCK-ON
Nejdokonalejším dosud známým způsobem upevnění rukojetí na řídítka je systém LOCK-ON vyvinutý a patentovaný americkou firmou ODI. Tento systém se stal celosvětovým standardem uchycování rukojetí. U systému LOCK-ON není třeba k uchycení rukojetí žádné lepidlo. Celá rukojeť se pouze nasadí na řídítko a utáhnou se šroubky na kovových objímkách. Rukojeť se systémem LOCK-ON drží na řidítku velice spolehlivě a nemá možnost se protáčet. 

Nasazení nových rukojetí 
Existuje více způsobů, jak nasadit a upevnit rukojeti bez systému LOCK-ON. Lze použít přímo pro lepení rukojetí určená lepidla, ale dostatečně pevné spojení rukojeti a řídítka zajistí i trocha lihu. Vstříkněte líh na řidítko i dovnitř rukojeti, a ještě než stačí vyprchat, rukojeť na řidítko nasuňte. Díky lihu lze rukojeť snadno celou natáhnout, rukojeť „nezamrzne“ na půli cesty. Vedle lihu lze použít například i čistič brzd ve spreji, ale rozhodně nepoužívejte aceton, benzín a podobná agresivní rozpouštědla, která napadají materiál rukojetí. 

Pojištění rukojetí
Pro závodní účely se rukojeti pojišťují proti pootočení drátky. Středně tenkým (nebo slabším a nadvakrát přeloženým) vázacím drátem rukojeť v místě vylisovaných drážek omotejte. Oba konce drátků pak kombinačkami zapleťte do sebe, přičemž kleštěmi za drátek stále táhněte, aby se pevně utáhl. V rukojetích bývá vylisované i místo pro složení zakrouceného konce drátku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení