V PÁTEK 12.7. OTEVŘENA PRODEJNA 9:00 - 14:00

vzduchový filtr (Ducati), SPRINT FILTER

Kód: ACI-M211-015
Značka: SPRINT FILTER
2 450 Kč 2 025 Kč bez DPH
SKLADEM

Doprava již od 79 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vzduchový filtr do airboxu, alternativa molitanového či papírového OEM filtru.

Tkanina filtru je vyrobena ze speciálního polyesteru P08, který je vetkaný do pevné konstrukce filtru. Sprint Filter je nejstarší společnost na světě která vyrábí vzduchové filtry, s tradicí již od roku 1952. 20 světových titulů z motosportu za posledních 6 let.

Klíčové vlastnosti:

1) Použití inovativních materiálů:
Narozdíl od bavlny (vlákna se snadno lámou) nebo molitanu (je pod tlakem nekonzistentní), používá polyester. Díky němu je proud vzduchu konzistentní a kalibrovaný.

2) Výkon:
Filtr s polyesterem P08 poskytuje nejvyšší výkon na každé motorce. Každý filtr je po vývoji dán na motorku a změřen na motorové brzdě. Vždy dosáhne lepších výsledků než např. KN, právě díky materiálu P08. Jeho povrch zajišťuje stálý přísun správného množství vzduchu do sání.

3) Zkušenosti ze závodů:
P08 se narodil na závodech. Světové šampionáty jako MotoGP, Moto3, třídy Superbike, Supersport a Superstock využívají vzduchové filtry z P08.

4) Jeden filtr:
Materiál P08 se liší od ostatních. Na světě není filtru, vyrobeného podobnou technologií. Membrána filtru se skládá z tkaniny polyesterových vláken o průměru 5 mikrometrů (5 tisícin milimetru), filtrační povrch je tak dvojnásobný v porovnání s jakýmkoliv konkurenčním filtrem.

5) Žádná údržba:
Vzduchový filtr Sprint Filter skutečně nepotřebuje žádnou údržbu, mytí nebo impregnaci olejem. Čistí se pouze proudem vzduchu.

6) Neomezená životnost filtru:
Pokud je Sprint filtr udržován správně, vydrží celou životnost motorky.

7) Spotřeba paliva:
Unikátní povrch materiálu P08 zaručuje stálost proudu vzduchu a v každém čase i jeho správné množství proudící do sání, v kombinaci s palivem tak je zaručen vždy optimální bohatost směsi.

8) Výzkum a vývoj:
Sprint Filter tráví mnoho času výzkumem nejvhodnějších materiálů pro výrobu vzduchových filtrů, jedno zdali z karbonu nebo polyuretanu. Filtry jsou vyvíjeny s ohledem na to, aby vždy zajišťovaly nejvhodnější poměr vzduchu vůči palivu - ne příliš málo, ne příliš mnoho, jednoduše to vhodné množství.

9) Pouze ty nejlepší suroviny:
Polyuretan P08 který filtry používají jako podkladový materiál je nesrovnatelný s jinými filtry a představuje mimořádné mechanické schopnosti. Při mikroskopickém porovnání klasického bavlněného filtru s polyesterem P08 vychází že bavlněná vlákna s postupem času přestávají tvořit homogenní strukturu, deformují se a třepí.

10) Zkušenosti a vášeň:
Sprint Filter produkuje speciální vzduchové filtry již více jak 60 let. Do každého nového typu jsou tak vloženy více jak šedesátileté zkušenosti s filtrací a vývojem obecně. Každý z těchto filtrů má tak něco co ostatní neumí: vášeň!

11) Nejlepší filtrace:
Častá impregnace olejem u ostatních filtrů může vázat nečistoty a snižovat tak propustnost vzduchu. V porovnání s bavlněnými filtry Sprint filtry dosahují o 25 % vyššího průtoku vzduchu.

Důležité milníky společnosti:

 • 1958: vyrobila jako vůbec první na světě plastový airbox pro automobily.
 • 2011: začátek masivního prosazování v motosportu, nyní přes 80% motocyklů nejznámějších týmů ve světových soutěžích využívají vzduchové filtry Sprint Filter.
 • 2012: výhradní dodavatel vzduchových filtrů pro tým MV Agusta Corse pro modely F3, B3, Rivale, Dragster.
 • 2012: technická spolupráce s Castrol Honda WTCC (tým Jas Motorsport).
 • 2013: spolupráce s Ducati Corse na pozici technický partner SBK Factory Teamu.
 • 2014: vyvíjí (a jako jediný OEM dodavatel i dodává) vzduchový filtr pro Ducati Motor Holding do modelu Ducati 1199 Superleggera.
 • 2014: stává se oficiálním technickým partnerem KTM v závodech Moto3. Každá KTM třídy Moto3 tak jezdí se Sprint filtrem.
 • 2014: spolupráce s Ducati Corse v Moto GP.
 • 2015: výhradní dodavatel vzduchových filtrů do Moto GP a Superbike pro Aprilia Racing.
 • 2016: OEM dodavatel vzduchových filtrů pro vybrané modely Ducati.
 • 2019: OEM dodavatel vzduchových filtrů pro vybrané modely MV Agusta.

Doplňkové parametry

Kategorie: VZDUCHOVÉ FILTRY
Kategorie produktů: filtry
Značka: SPRINT FILTER

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: